O zagwostka życia!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaka pompa ciepła?

2 posters

Go down

Jaka pompa ciepła? Empty Jaka pompa ciepła?

Post by Wartylus Thu Jan 21, 2016 9:53 am

Witam

Temat jakich są miliony, i tyle też przeczytałem, ale nadal nie mogę zdecydować się na wybór pompy ciepła. Proszę zatem o radę bardziej doświadczonych forumowiczów.

Więc zostałem szczęśliwym posiadaczem starego domu z niemieckiej cegły, który jest do całkowitego remontu. Właśnie jestem na etapie wyboru ogrzewania do domku i tu moje pytanie. Jaką powietrzną pompę ciepła polecacie i czy wystarczy ona jako jedyne źródło grzewcze? Mój wybór waha się miedzy pompami marki Panasonic, Daikin i Atlantic.

W domu zainstalowane będzie tylko ogrzewanie podłogowe. Więc wszystkie deski z podłogi zostaną zerwane i ułożona będzie folia, styropian itd.. Strop jest drewniany, ociepliłem go wełną grubości 15cm. Dach został wymieniony i planuję tam włożyć 25-30cm wełny. Zostały wymienione też stare drewniane okna na plastikowe. Mury mają grubość półtorej cegły i na razie nie będę ich ocieplał.

- powierzchnia domu 128m2,
- powierzchnia ogrzewania podłogowego 117m2
- w domu będą mieszkały cztery osoby,
- razem z inwestycją w pompę ciepła planuje założyć instalację fotowoltaiczną o mocy 6-8KW.

Wartylus

Posts : 4
Join date : 2016-01-20

Back to top Go down

Jaka pompa ciepła? Empty Re: Jaka pompa ciepła?

Post by Relbikos Tue Nov 15, 2016 9:14 am

No to powiem ci że lepiej kupić jakiś zwykły piec na ekogroszek i będziesz tanio palił i wygodnie

Relbikos

Posts : 5
Join date : 2016-11-15

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum